Erasmus+ Staj Konsorsiyum Başvuruları Başladı.

 

Erasmus+ Staj Hareketliliği Konsorsiyum Akreditasyonu

"Erasmus+ Staj Hareketliliği Konsorsiyum Akreditasyonu"nda üniversiteler bağlamında koordinatör Altınbaş Üniversitesinin yanı sıra, Maltepe Üniversitesi, Biruni Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Işık Üniversitesi  yer almış; ayrıca meclis olarak Türkiye İhracatçılar Meclisi, sivil toplum kuruluşu olarak  Toplum Gönüllüleri Vakfı, belediye olarak da  Bağcılar Belediyesi ortaklığın diğer paydaşları olmuşlardır. Proje kapsamında yer alan kurumların birbirlerinin uzmanlık birikimlerinden ve deneyimlerinden düzenli olarak yararlanması planlanmaktadır.  

Konsorsiyumun nihai hedefi "Avrupa 2020" ve "Vizyon 2023" çerçevesinde, nitelikli işgücünün istihdamının arttırılmasına ve yükseköğretim alanlarının modernizasyonuna, üniversite-iş dünyası (dış paydaşları) ilişkisinde işbirliği kültürünün gelişmesine katkı sağlamak olarak özetlenebilir. 

Bu çerçevede Maltepe Üniversitesi de dahil olmak üzere, bütün ortak kurumlar öğrencilerine ve çalışanlarına daha fazla ve daha nitelikli "Erasmus Hareketlilik"i olanağı sunabilecektir.

Konsorsiyum; öğrencilere kariyerlerini yönetebilmeleri, uluslararası ve çokkültürlü iş ortamlarına uyum sağlamaları, iletişim ve girişimcilik becerilerini kazanmaları konusunda destek verecektir. Konsorsiyum aynı zamanda yükseköğretim kurumlarının, öğrencilerin staj hareketliliği çerçevesinde firmalarla kurdukları iletişime süreklilik sağlayacak ve bu yolla işlevselliği yüksek işbirliği oluşacaktır. 

Sonuçta, Konsorsiyum aracılığıyla sağlanan  işbirliğine dayalı geri bildirimlerin öğretim programlarının güncellenmesine ve program geliştirmeye de katkısı büyük olacaktır.   

KONSORSİYUM PROJESİ KAPSAMINDA AÇILACAK BAŞVURU ÇAĞRILARI İÇİN WEB SİTEMİZİ VE SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ...

http://internship4all.org/

 

BAŞVURU BELGELERİ NELERDİR?

1. Erasmus Başvuru Formu (Başvuru Formu için lütfen tıklayınız .)
2. Transkript (Başvuru tarihlerinde alınmış güncel transkript olmalıdır.)
3. 1 Fotoğraf
4. Europass formatında CV (CV formatı için lütfen tıklayınız.)
5. Kabul Mektubu (Kabul mektubu örneği için: Staj Kabul Mektubu Formu – Örneği)

Kabul mektubu örnekte ver alan hususları içerdiği sürece aynı formatta olması beklenmemektedir.

Başvuru belgeleri Konsorsiyum Temsilcisine teslim edilmelidir. (Konsorsiyum Temsilcileri için lütfen tıklayınız). Eksik evrak olduğu takdirde başvuru teslim alınmaz.

Önemli Not: Staj öğrenim hareketliliği iki kademelidir. İlk, son başvuru tarihi 09.11.2018 olup 14.12.2018 tarihine kadar staj kabul mektupları Konsorsiyum İletişim kişisine teslim edilmediği takdirde staj hareketliliği başvurusu kabul edilemeyecektir.

 

Türkçe